Renginys

Šventos Velykos – pavasario šventė

2021 03 31


Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir Šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią. Nuo pagoniškų laikų likę ir kiti papročiai, susiję su vaisingumu, žemės budinimu. Bene populiariausias iš tų laikų likęs paprotys, be kurio neįsivaizduojame Velykų šventimo – margučiai.

Kiaušinis simbolizuoja naują gyvybę, vaisingumą. Jų marginimas atspindi margintojo lūkesčius, o skirtingos spalvos reiškia įvairius dalykus: raudona – gyvybę; žalia – augmeniją; geltona – javus; juoda – žemę; mėlyna – dangų.

Visiems yra gana įprastos kiaušinių mušimo ar ridenimo tradicijos. Sakoma, kad tas, kurio margutis liks nesudaužytas, tais metais bus tvirtas, jo nepuls ligos, visi darbai seksis. Taip pat, sakoma, kad tam, kuriam pavyksta nuridenti margutį toliausiai, metai bus geriausi, jį lydės sėkmė.

Artėjant šv. Velykoms, bibliotekininkės surengė kūrybinį užsiėmimą ir dalijasi savo patirtimi, kaip sekėsi joms marginti kiaušinius bei pasigaminti knygos skirtuką „Zuikį“.

Spalvingų, džiugių Šv. Velykų!