Renginys

Utenos regiono viešųjų bibliotekų ir savivaldybių specialistų mokymai

2021 10 05


2021 metų rugsėjo 27-29 dienomis Utenos, Ignalinos, Molėtų, Visagino ir Zarasų viešųjų bibliotekų ir savivaldybių specialistai dalyvavo mokymuose „Kultūros įstaigų interneto svetainės“ pagal Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Veiklos vyko unikalioje erdvėje – Paliesiaus dvare (Ignalinos rajonas), mokymus vedė VšĮ IT AKADEMIJOS dėstytojai.

Mokymų dalyviai susipažino su bendraisiais reikalavimais valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms, sužinojo, kas yra SEO, kokia turi būti saugi svetainė ir kt. Šiuos klausimus nagrinėjo ir analizavo KTU Informatikos fakulteto dėstytoja Jolanta Totoraitienė. Vėliau kūrybinės rinkodaros agentūros „AdDrama“ vadovė Laura Domarkė apžvelgė svarbiausias socialinių tinklų tendencijas, tikslus, paskyrų nustatymus, dizaino kryptis, kitus svarbius reikalavimus. Mokymų dalyviai analizavo, kaip optimizuoti savo Facebook paskyros informaciją, pateikti sudominantį pranešimo turinį, atliko ir praktines užduotis: tikrino svetainių pasiekiamumą, ieškojo saugumo problemų, rašė pritaikytus paieškos sistemoms tekstus. Egidijus Langys, Mykolo Romerio Universiteto lektorius, Mediacijos ir darnaus ginčų sprendimo laboratorijos narys, Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD advokatas, analizavo privatumo politikos kryptis – ką reikia žinoti ir kaip nesuklysti. Privatumo politika yra dokumentas, nurodantis, kokie asmens duomenys renkami iš savo svetainės naudotojų, kodėl ir kaip tai daroma, kaip užtikrinamas asmens duomenų privatumas, įvardijantis kokias teises svetainės naudotojai turi bei kaip jas įgyvendinti. Jei interneto svetainėse yra renkami asmens duomenys, pavyzdžiui, svetainės naudotojo paskyrai susikurti, paslaugų užklausoms teikti arba svetainė veikia naudodama slapukus, visada susiduriama su privatumo politika. Slapukų (angl. cookies) naudojimas dažniausiai yra daugiausiai klausimų kelianti privatumo politikos dalis, siekiant užtikrinti, kad interneto svetainė atitiktų privatumo ir asmens duomenų apsaugos reikalavimus.

Mokymai suteikė naujų žinių ir įrankius, kaip panaudoti darbe šiuolaikines technologijas. Iš mokymų grįžusios darbuotojos šia naudinga informacija pasidalino su visais Visagino viešosios bibliotekos specialistais, aptarė, ką dar būtų galima padaryti, kad lankytojai paprasčiau mus pasiektų.