Renginys

Užsienio rašytojų portretai virtualioje erdvėje

2022 06 21


Naujaisiais laikais nekyla sunkumų užfiksuoti žmogaus atvaizdą, tačiau praeityje portretus piešė menininkai ir dabar pagal jų darbus mes galime spręsti apie įžymių žmonių išvaizdą. Ši virtuali paroda paremta XIII am. pradžios – XXI am. įžymių užsienio rašytojų ir poetų portretais – tapybiniais ir grafiniais. Parodoje pristatomi 62 dailininko Aleksandro Kručino (1905-1987 m.) tapybos darbai ir kitų dailininkų – Romano Žitkovo (1907-1999 m.), Aleksandro Pruckih (1901-1977 m.), Vasilijaus Zavjalovo (1906-1972 m.) ir Sergejaus Bodnaro (1912-1990 m.) pieštuku atlikti 24 portretai (iš viso virtualios parodos ekspoziciją sudaro 86 darbai).

Rašytojai, kurie yra pavaizduoti šiuose portretuose, sukūrė nepamirštamus literatūros kūrinius, įamžindami savo vardus literatūros istorijoje. Portretuose mes galime lengvai atpažinti tokius garsius autorius kaip Viljamas Šekspyras, Migelis de Servantesas Savedra, Markas Tvenas, Gi de Mopasanas, Nobelio premijos laureatai – Ernestas Hemingvėjus, Džordžas Bernardas Šo, Romenas Rolanas, Rabindranatas Tagorė, taip pat garsūs poetai – Aleksandras Puškinas, Johanas Volfgangas fon Gėtė, Frydrichas Šileris, Džovanis Bokačas ir kt.

Paroda skirta sudominti ir skatinti domėtis klasikine literatūra. Taip pat kviečiame sudalyvauti viktorinoje ir išbandyti savo jėgas atspėjant rašytoją pagal jo atvaizdą. Sėkmės!

Virtuali paroda
-Spausti čia-

Virtuali viktorina
-Spausti čia-

Bendravimu su tauriausiais žmonijos protais mes mėgaujamės daugiausia per knygas, ir tas bendravimo būdas prieinamas visiems.

- Viljamas Eleris Čeningas, amerikiečių rašytojas