Virgio Šidlausko edukacija vaikams „Nėra nieko, ko negalėtų įveikti draugystė“

2023 05 24

2023 m. gegužės 23 dieną Visagino viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju, knygų vaikams „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ulfas ir povandeninis miestas“, „Slaptoji Kornelijaus van Drebelio misija“, „Ugnikalniukas ieško draugų“ autoriumi, dainų autoriumi ir atlikėju, literatūrinio žurnalo vaikams „Laumiukas“ vyriausiuoju redaktoriumi Virgiu Šidlausku.

Į susitikimą sugužėjo nemažas būrys Visagino viešosios bibliotekos skaitytojų.

Rašytojas prisipažino, jog jaunystėje svajojo tapti dailininku, kūrė komiksus. Pirmąją knygelę pasigamino nukopijavęs sesers idėją – piešimo sąsiuvinį perkirpo pusiau, sukūrė pasakos „Batuotas katinas“ savo versiją, knygelę iliustravo pats.

Bibliotekoje vyko nuotaikingas knygos „Goris“ pristatymas. Rašytojas išradingai įtraukė ir susirinkusius vaikus, drauge kūrė ir piešė linksmą istoriją apie Gorį, kuris kvietė į savo gimtadienį draugus. Autorius dainavo smagias dainas, pritardamas gitara, o vaikai linksmai pritarė plodami ir trypdami.

Edukacijoje „Nėra nieko, ko negalėtų įveikti draugystė“ kalbėjome ir apie draugystės svarbą, kaip kartais sunku susikalbėti, apie būtinybę vienam kitą išgirsti.

Susitikimas su vaikų literatūros kūrėju pradinukams paliko neišdildomų įspūdžių.