Visagino miesto šventei skirtas renginys „Knygų alėja“

2022 08 01

2022 m. liepos 29 d. šalia Visagino viešosios bibliotekos Meno galerijos (Visagino gatvėje) vyko nuotaikingas Visagino miesto šventei skirtas renginys – „Knygų alėja“.

Penktadienio diena pasižymėjo gražiu oru: saulės spinduliai tarsi kvietė visaginiečius ir miesto svečius atsipūsti nuo rutinos ir prisiminti knygos skaitymo malonumą. Laisvo skaitymo erdvėje visi norintieji galėjo, prisėdę ant lauko suoliukų, atsiverti jiems patikusią knygą ir pasinerti į literatūros pasaulį. Be to, lankytojams buvo siūlomos edukacinės veiklos, kurių metu tiek vaikai, tiek ir suaugę galėjo išbandyti jėgas ir pasitikrinti savo žinias skirtingose viktorinose.

Pirmame edukaciniame užsiėmime mažųjų skaitytojų laukė nauja patirtis. Sukviesti į bibliotekos vidų vaikai kartu su tėveliais dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, kurios metu buvo pateikiami klausimai apie knygas ir jų autorius. Žaismingas užsiėmimas suteikė galimybę prisiminti pamirštus herojus ir iš arčiau susipažinti su naujomis knygomis. Sėkmingai ir greičiausiai atlikę užduotis dalyviai buvo apdovanoti teminiais prizais ir palepinti saldumynais.

Antrame edukaciniame užsiėmime pasitikrinti literatūros žinias ir sudalyvauti „Bingo“ žaidime galėjo suaugusieji skaitytojai, kuriems buvo duota užduotis iš skirtingų žodžių sudaryti įžymių knygų pavadinimus. Palapinės erdvėje vyko įnirtinga kova, kurios laimėtojai gavo skirtingus apdovanojimus, skirtus priminti jiems apie šią dieną.

Vakaras baigėsi, tačiau jį kaip visada papuošė gražūs prisiminimai: skaitantis žmogus ant suoliuko, mažųjų lankytojų šypsenos, džiaugsmas įveikus sunkią užduotį. Renginio akcentu tapo knyga ir sukurta vakaro metu edukacinė erdvė kviečia tęstinumui ir įpareigoja visus knygų mylėtojus nesustoti toliau domėtis literatūra. Tikimės, kad šis renginys leido pasisemti naujų žinių ir kartu suteikė jo dalyviams teigiamas, gražias ir nepamirštamas emocijas.

Kviečiame prisijungti visus kitais metais.