Renginys

Žaidimo „Draugoteka“ pristatymas

2023 02 10


Vasario 9 d. 14 val. Visagino viešojoje bibliotekoje vyko žaidimo „Draugoteka“ pristatymas. Renginyje dalyvavo „Verdenės“ gimnazijos 5 b klasės mokiniai ir mokytojas Valentinas Radzevičius. Žaidimo pristatymą vedė Valdemaras Liudvinavičius. Vaikai turėjo atlikti įvairias užduotis, atsakyti į klausimus, sudėlioti sakinius. Reikėjo burtis į komandas, būti draugiškiems. Vaikams buvo linksma, smagu. Bibliotekoje skambėjo juokas ir plojimai.
 
Trumpai apie projektą. Projektą „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka. Visagino viešoji biblioteka yra šio projekto partnerė.
 
Šio projekto tikslas – sukurti inovatyvią skaitymo skatinimo priemonę, kuri formuotų moksleivių įprotį skaityti, gilintų žinias ir padėtų skaitymo patirtis pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka (bendraamžiais, tėvais, mokytojais), problemų sprendimui ir kūrybinei saviraiškai.
 
Vienas šio projekto rezultatų yra skaitymo iššūkio žaidimas „Draugoteka“ ir knygų kolekcija tikslinei grupei (5–8 klasių moksleiviai) yra prieinami nemokamoje mobiliojoje programėlėje, o su žaidimo užduotimis susieta literatūra – specialioje teminėje lentynoje bibliotekoje bei specialiame knygų išdavimo „paštomate“ prie Ignalinos bibliotekos.
 
Virtualus žaidimas grįstas tam tikra istorija su užduotimis. Scenarijus konstruojamas kaip įvykių grandinė, orientuota į pasirinkimus, sprendimus, susijusius su žaidimo herojaus elgesiu. Žaisdami šį žaidimą vaikai ir paaugliai mokysis atsakingai elgtis skirtingose socialinėse situacijose ir ieškos atsakymų bei patarimų tikslinėje literatūroje.