Nauja bibliotekos paslauga – sensoriniai skaitymai 4-12 metų vaikams

2021 12 07

Lietuvos viešosios bibliotekos tęsia 2020 metais pradėtą iniciatyvą „Biblioteka visiems“, siekdamos plačiau atverti bibliotekų duris skirtingų poreikių lankytojams ir kurdamos naujas paslaugas, padedančias įvairią negalią turintiems asmenims plėsti akiratį ir dalyvauti bibliotekos organizuojamose veiklose.

Pristatome naują paslaugą – edukacines programas 4–12 metų vaikams „Sensoriniai skaitymai“, pritaikytas autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų turintiems edukacijų dalyviams. „Sensorinių skaitymų“ tikslas – naudojant įvairias vizualines, taktilines ir kitokias sensorines priemones, pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas bent iš dalies gebėtų suprasti pasakojimą.

„Sensorinių skaitymų“ edukacijų eigą sudaro trys dalys – istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija su tėvais, globėjais ar auklėtojais.

Užsiėmimo metu vaikams atsiveria knygų skaitymo malonumas, plečiamas vaikų pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti „Sensorinių skaitymų“ edukaciniuose užsiėmimuose, kurie vyksta bibliotekoje. Edukacijos parengtos pasitelkiant Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos parengtą metodinį leidinį „Išlaisvinti herojai: sensoriniai skaitymai bibliotekose“.

„Sensoriniai skaitymai“ vedami pagal šias knygas:

1. Eduardo Mieželaičio „Zuikis puikis“
2. Nicolos Kinnear „Kaip kiškis mokėsi drąsos“

Nuo 2022 metų kovo mėn. skaitymai bus vedami ir pagal šias knygas:

3. Debės Gliori „Vilke, kiek dabar valandų?“
4. Evelinos Dačiūtės „Drambliai ėjo į svečius“
5. Julios Donaldston ir Axelio Schefflerio „Grufas“
6. Violetos Palčinskaitės „Visi ką nors turi“

Trukmė: apie 45 min.
Amžius: 4–12 m.
Dalyvių skaičius: iki 5 vaikų.
Registracija bibliotekos darbo laiku Vaikų literatūros sektoriuje (Taikos pr. 52) arba tel. (8 386) 70739, el. p. vaikai@visaginobiblioteka.lt

Veikla organizuojama prisidedant prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos priemonės „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“ įgyvendinimo.

---

METODINĘ PRIEMONĘ „Išlaisvinti herojai: sensoriniai skaitymai bibliotekose“, kuria dalijamės bibliotekose vykdomos „Sensorinių skaitymų“ programos ir sensorinių skaitymų gerąja praktika, leidžiančia autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams geriau suvokti ir patirti skaitomą tekstą.

24 lapkričio, 2023
Informacinis ir sensorinis Visagino viešosios bibliotekos žemėlapis
07 gruodžio, 2021
Nauja bibliotekos paslauga – sensoriniai skaitymai 4-12 metų vaikams