Svetlana Bendelston

Svetlana Bendelston

Nuotraukos - tai maži mūsų gyvenimo epizodai.
 
Fotoaparatu užfiksuotas laiko momentas gali trukti amžinai. Ir tai nėra tik būdas keliauti laiku.
 
Galimybė parodyti pasaulį tokį, kokį jį matau aš, dalintis tuo, kas yra svarbu ir jaudinančio – būtent tuo fotografija yra ypatinga man.
 
... O anksčiau fotografijos gavimo procesas buvo laikomas tikru menu. Tada su kiekvienu kadru buvo elgiamasi atsargiai, nes juostoje jų buvo tik 36. O tai, ką tu nufotografai, rezultatą buvo galima pamatyti tik po juostos išryškinimo. Prieš pradedant fotogrofuoti, juostą reikėjo įdėti į kasetę, o kasetę patalpinti į fotoaparatą.
 
Gimiau Latgaloje, Daugpilyje. Nuo vaikystės turiu aistrą fotografijai. Mūsų tėvas 70 – 80-aisiais metais labai mėgo fotografuoti (turėjo juostinį fotoaparatą „Smena“) ir mes su seserimi labai mėgome kartu su juo gaminti fotografijas. Vonios kambaryje įrengėme improvizuotą laboratoriją. Degant raudonai lempos šviesai ant fotografinio didintuvo stalviršio uždėdavom fotopopieriaus lapą ir laikui bėgant negatyvo vaizdas ryškėjo ant popieriaus. Vėliau fotopopierių panardindavom į ryškalą, sekdavom į fiksatorių, kur nuotraukos džiūdavo, ir apipjovinėjom kraštus. Tai buvo paslaptingas, kupinas sakralumo, procesas ir mums labai patiko tokie šeštadienio vakarai.
 
Dabar fotografuoti yra lengviau ir greičiau. Visaginas – tikras rojus fotografijos mėgėjams, nes miestas įsikūręs tokioje vaizdingoje vietoje: prie ežero, vidury miško. Man labai patinka, kad pro langus žiūri pušys ir pripildo širdį gyvybę teikiančios jėgos.
 
Mieli Visagino gyventojai, šiuo sunkiu laiku dažniau žvelkime į savo miestą įkvėptomis akimis, matykime grožį kasdienybėje ir leiskime magijai užburti mūsų širdis...
 
Noriu pristatyti jums 2004-2023 m. laikotarpio nuotraukas. Juose yra epizodų iš mano draugų ir artimųjų gyvenimo, keletas įvykių iš Visagino gyvenimo, taip pat keli žiemos peizažai.

Svetlana Bendelston | Facebook

 
Galerija